10.02.2017

Dobrovoľnícke aktivity v rámci projektu Lepší život – Social Active Day sa stali neoddeliteľnou súčasťou života našich zamestnancov aj v roku 2016. Naše spoločné dobrovoľnícke chvíle sa stali dynamickými, kreatívnymi a hlavne veľmi obľúbenými, kde si každý nájde svoju výnimočnosť.

Spoločne prežívame a snažíme sa o aktívne prežitý voľný čas, ktorý v nás zanecháva nezabudnuteľné spomienky. Či už na valentínskom večierku, pri maľovaní veľkonočných vajíčok v krízovom centre Brána do života, každý dostáva svoj priestor na sebavyjadrenie. Úspech mala aj návšteva kina, divadla či potulky vláčikom prešporáčikom ku dňu detí. Výletom do rozprávkovej dediny Habakuky sme sa ocitli v roli detí a športového ducha sme v sebe objavili pri ďalšom so spoločných volejbalových turnajov, behu Devín – Bratislava a detskej tour Petra Sagana.

Nemenej dôležité je tiež vytváranie priestoru pre spoločné aktivity, podporné skupiny a ďalšie vzdelávanie, ako napríklad Spornička do života alebo projekt Teach for Slovakia. Nevyslovené priania sa aj tento rok plnili v čase Vianoc.

Vieme, že myšlienka, ktorá sa zrodila pred štyrmi rokmi - iniciatíva a chuť zlepšiť život mladým ľuďom v zlej sociálnej situácií a osamelým týraným ženám a ich deťom dobrovoľníckymi aktivitami, má zmysel.

Viac z nášho dobrovoľníckeho roku nájdete vo videu.